Nerede Oy Kullanacağız

Oyumuzu Nerede Kullanacağız?

12 Haziran da yapılacak olan Milletvekili seçimi için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşların oylarını nerede kullanacağını aşağıdaki link’e tıklayarak öğrenebilirsiniz.

http://www.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgi.jsp

Ayrıca bu seçimde bir ilk daha yaşanacak. ılk kez 12 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçiminde halkın önüne konulacak olan “şeffaf” seçim sandıklarının yurt genelinde dağıtımına başlanıldı. Yalova'daki bir fabrikada üretilen 200 bin adet seçim sandığının dağıtımını, karton koliler içinde PTT'ye ait tırlar gerçekleştiriyor. ıl ve ilçe merkezlerindeki teslimatlar PTT yetkilileri ve seçim kurulu görevlilerinin gözetiminde yapılıyor.

 

Eni 40, boyu 55, yüksekliği 50 santimetre olan sandıklar, ısıya ve kırılmaya dayanıklı sert plastikten üretilirken, seçim kurullarına teslim edilmeden önce laboratuarlarda dayanıklılık testlerinden geçirildi.

Dışarından görülebilecek şekilde şeffaf malzemeden üretilen sandıkların üzerinde Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) amblemi yer alıyor. YSK'nın 200 bin şeffaf sandık için yaklaşık 20 milyon lira harcadığı öğrenildi.

327 Kez Görüntülendi.